Strona Domowa

Wycieczka - Wrocław 2025

Wycieczka do Wrocławia

28 maja klasy I-III wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. 
Wychowawcy i opiekunowie postawili na bardzo atrakcyjny, aktywny i szczelnie zapełniony program wyjazdu.
Dzień zaczęliśmy od obejrzenia pięknego i pouczającego spektaklu pt. „Zła dziewczynka” w Teatrze Lalek. Następne udaliśmy się do tajnych pomieszczeń teatru i uczestniczyliśmy w warsztatach lalkarskich. Pani niezwykle ciekawie opowiadała nam o rodzajach lalek, z którymi pracują aktorzy wrocławskiego teatru.

Kolejnym punktem programu był spacer uliczkami Wrocławia. Przy komentarzu miejscowego przewodnika
szliśmy szlakiem krasnali aż dotarliśmy do wrocławskiego rynku. Tam udaliśmy się na posiłek w Mc’ Donaldsie.


Po krótkim odpoczynku wybraliśmy się do wodnego świata w Hydropolis.

Tam zwiedzaliśmy wystawę centrum wodnego oraz doświadczaliśmy jak powstają chmury oraz drukowaliśmy drukarką wodną. Obejrzeliśmy również wielką makietę miasta Wrocławia, która zrobiła na nas ogromne wrażenie.

Przejazd kolejką Polinką było ostatnim przystankiem na naszej wycieczkowej mapie.
Jadąc nią nad rzeką Odrą, podziwialiśmy Wrocław z powietrza.

Pomimo zmiennej pogody, wycieczka była udana.