Strona Domowa

Jasełka 2019

 

 

                        Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W tym roku bożonarodzeniowe jasełka odbyły się w naszej szkole  19 grudnia, a przygotowali je uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem
 p. Ewy Świtoń. Występom towarzyszyła również Czarnożylska Orkiestra Dęta pod batutą p. Ireny Siorek.        W uroczystości wzięli udział dyrektor szkoły  p. Sylwia Marciniak, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, lokalnych społeczności, grona pedagogicznego oraz rodziców i dzieci.   
       W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew kolęd i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. Po zakończonym spektaklu głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała uczniom za występ, złożyła wszystkim życzenia świąteczne i zaprosiła na wspólne kolędowanie przy świątecznym stole.  Zaangażowanie uczniów, nauczycieli i rodziców zaowocowało przedstawieniem, które wszyscy będziemy mile wspominać.