Strona Domowa

Wycieczka do Łodzi 2019

 

                                 W dniu 19 listopada 2019 roku uczniowie klasy V wspólnie z kolegami i koleżankami ze szkoły podstawowej w Czarnożyłach wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Swoją przygodę rozpoczęli w EC1 Planetarium, gdzie mieli przyjemność obejrzeć pokaz pt. „Najbliższe podwórko”. Był to czas spędzony    w przestworzach, pośród gwiazd, planet i innych ciał niebieskich. Przewodnik bardzo skrupulatnie oprowadził nas po owych gwiazdozbiorach oraz udzielił odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania. Wszyscy czuli się, jakby byli częścią kosmosu.

         Kolejnym przystankiem wycieczki była Łódzka Manuaktura. W Arenie Laser Games wszyscy mieli okazję zagrać w laserowego paintballa. Miejscem pojedynku był plac w formie labiryntu, wzbogacony efektami specjalnymi: mgłą,minami,światłami oraz muzyką. Dla większości było to pierwsze doświadczenie z taką formą rozrywki, dlatego też byli bardzo podekscytowani. W miarę upływu czasu, przybywało nam odwagi i pewności siebie. LASER Games pozwolił przeżyć ekstremalną przygodę. Teraz już wiemy, że paintball to próba własnego charakteru, umiejętność panowania nad stresem, współpracy        z zespolem, respektowania zasad gry fair play, oraz przede wszystkim mnóstwo adrenaliny!

          Niesamowitych wrażeń i emocji zapewnił wszystkim seans filmowy, gdzie serca widzów podbił bardzo sympatyczny zwierzak. „Był sobie pies” to opowieść o tym, jak w świecie ludzi ważną rolę odgrywają zwierzęta, jak widzą świat ludzi, jak razem z ludźmi cieszą się i cierpią. Pełen obraz przemijania pieskiego życia, na tle losów różnych postaci wyciskał łzy i budził współczucie.

        Ta barwna opowieść skłoniła wszystkich do przemyśleń i innego spojrzenia na swoje zwierzaki. Chyba taki właśnie cel przyświecał twórcom, którzy bardzo umiejętnie rozbudzili drzemiącą w każdym człowieku wrażliwość na drugą istotę. To doskonała edukacja i wartościowa nauka na całe, nawet te dorosłe życie.

           Po zaskakujących emocjach wskazany był wspólny posiłek, na który skusiło uczniów silne uczucie głodu i pragnienia…