Strona Domowa

Ślubowanie 2019

 

                         17 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystość pasowania na ucznia jest naszą wieloletnią tradycją. Ten szczególny dzień przeżywają dzieci, nauczyciele ale najbardziej pierwszoklasiści i ich  rodzice. Jedną z pierwszych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka z wielkim niepokojem jest  rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Uroczystość ślubowania jest tego najlepszym przykładem. Dzisiaj od samego rana w naszej szkole był gwar i zamieszanie, było bardzo pogodnie i radośnie. Wśród wszystkich uczniów wyróżniali się pierwszaki. To właśnie Ich święto – to Ich wielki dzień. Zostali pasowani i przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Wszystkich zgromadzonych przywitała wychowawczyni klasy pani Zofia Chalusiak, która szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszaków i ich rodziców. Maluchy na początku uroczystości zaprezentowały program artystyczny . Po części artystycznej nastąpiła długo oczekiwana przez dzieci chwila — ślubowania na sztandar szkoły, którego słowa rozbrzmiewały w całym szkolnym budynku. Ceremonii pasowania dokonała pani dyrektor Sylwia Marciniak, dotykając ramienia każdego pierwszaka czerwonym ołówkiem. Następnie każdy uczeń na znak ważności wydarzenia, złożył odcisk swojego palca obok zdjęcia, umieszczonego na dużym tableau. Świeżo upieczeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, które wręczyła im  pani dyrektor                  i wychowawczyni. Nie zabrakło również w tym dniu prezentów od Samorządu Uczniowskiego           i rodziców. Wszystkim pierwszoklasistom na koniec życzyliśmy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.
Jesteśmy przekonani, że ten piękny, jesienny dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy pierwszej. Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Całą uroczystość i dekorację przygotowała wychowawczyni klasy pani Zofia Chalusiak wraz z rodzicami uczniów klasy pierwszej.