Strona Domowa

Dzień Edukacji Narodowej 2019

                     Dnia 15.10.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Łagiewnikach  odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości: Sekretarza Gminy Czarnożyły pana Piotra Kędzie, Skarbnika Gminy Czarnożyły panią Barbarę Cieślak, Przewodniczącego Rady Gminy pana Jerzego Łabęckiego oraz przedstawicieli Rady Rodziców.  Następnie przekazała głos uczniom.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klas IV- VI pod kierunkiem pani Ireny Siorek. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym oraz pokazali krótką inscenizację na temat życia szkolnego, a  uczennice klasy V zaprezentowały się w pięknym tańcu.

                   Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili  i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków, wręczając bukiet kwiatów. 

Na zakończenie Akademii głos zabrali: Sekretarz Gminy Czarnożyły pan Piotr Kędzia i Przewodniczący Rady Gminy pan Jerzy Łabęcki , którzy mówili o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowali za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyli wielu sił,  wytrwałości  w tym wyjątkowym zawodzie. Głos zabrała również pani Małgorzata Świtoń- przedstawiciel Rady Rodziców, która dziękowała wszystkim nauczycielom za trud, ciężką pracę , wysiłek włożony w edukację dzieci. Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas. Uroczystość przebiegła w miłej, ale podniosłej atmosferze. Wszyscy  byli bardzo zadowoleni a efekty uroczystości spełniły zamierzone cele organizatorów. 

Dekorację wykonała pani Anna Pichlak.