Strona Domowa

Wycieczka klas I-III do Łodzi

W dniu 11 czerwca 20 osobowa grupa uczniów z klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami udała się jednodniową wycieczkę do Łodzi. Miasto przywitało wycieczkowiczów słońcem i taka słoneczna pogoda towarzyszyła im przez całą wycieczkę.  
W programie znalazły się : warsztaty ceramiki ,,Ceramilandia”  w Lutomiersku, zabawy w Parku Rozrywki oraz zwiedzanie Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi.  
W ,,Ceramilandii” krainie nauki, zabawy i rozrywki dzieci poznały tajniki sztuki użytkowej w oparciu o technologie ceramiczne. Po części teoretycznej brały udział w warsztatach plastycznych. Otrzymały figurki do samodzielnej dekoracji, które zabrały ze sobą do domu. Po skończonej pracy na uczniów czekała wspaniała zabawa  na zjeżdżalniach, trampolinie, labiryntach, karuzeli, kolejce, torze przeszkód i wielu innych atrakcjach. Serdecznie polecamy to miejsce dzieciom o niespożytym temperamencie i chętnym do szaleńczej zabawy! Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do Łodzi  i zwiedzanie Portu Lotniczego. Tutaj uczniowie mieli możliwość zapoznać się z zasadami funkcjonowania lotniska,  odbyć przejażdżkę lotniskowym autobusem,  poznać specyfikę pracy służb lotniskowych.  Zmęczeni ale szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Łagiewnik.