Strona Domowa

wycieczka klasy VI-tej do Warszawy

 

Wycieczka klas VI do Warszawy

 

W dniu 25-26  kwietnia uczniowie klas VI uczestniczyli w dwudniowej wycieczce połączonej z realizacją zajęć profilaktycznych i edukacyjnych z zakresu zapobiegania narkomanii i alkoholizmowi do Warszawy, zorganizowanej z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w Czarnożyłach.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęli  od pobytu w  Gmachu Telewizji Polskiej po czym udali się do Centrum Nauki „ Kopernik”.

Zwiedzali Ogrody Dachowe przy Bibliotece Uniwersyteckiej . Niewątpliwie atrakcją był przejazd metrem. Po męczącym dniu około godz. 18.00 uczniowie zakwaterowali się w hotelu „ Patron” i udali się na odpoczynek.

Następny dzień pobytu w Warszawie był również bogaty w harmonogram. Dzień rozpoczął się od śniadania, po którym wyruszyli na dalsze wyprawy.

Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki był PGE Narodowy.  Wśród uczniów było  wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszli na trybuny i wspięli  się na ich szczyt, z góry podziwiali ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie!

Następnie zwiedzali Stare Miasto: Zamek Królewski z zewnątrz, Kolumnę Zygmunta, Rynek z Pomnikiem Syrenki, Barbakan i Pomnik Małego Powstańca. Belweder- z zewnątrz, Pałac Prezydencki, Park Łazienkowski: Pomnik Chopina, Pałac na Wodzie oraz Teatr na Wyspie. Przejechali również na lotnisko „ Okęcie”, gdzie przebywali na tarasie widokowym obserwując przyloty i odloty samolotów. W drodze powrotnej zatrzymali się na w McDonald ’s.

Uczestnicy zobaczyli  wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobili sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byli zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzą to wspaniałe miejsce.

Dziękujemy za mile spędzone chwile.