Strona Domowa

Kangur Matematyczny 2019

 

21 marca 2019r. o godz. 8:00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do  międzynarodowego konkursu matematycznego „Kangur Matematyczny”. Konkurs wywodzi się z Australii. W Kangurze bierze udział około 30 krajów. Matematyczne zawody odbywają się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność logicznego myślenia , a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym (Wikipedia). W naszej szkole przystąpiło do niego 14 uczniów z klas IV – VI, którzy przygotowywali się pod kierunkiem p. Mirosławy Zawada. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę- zabawkę logiczną. Gratulujemy im chęci podjęcia trudu i  wytrwałości w rozwiązywaniu zadań przygotowujących do konkursu.